Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Krmení 2014

9. srpna 2014 v 8:58 | Míra.P |  Články
Většina z nás už letos nějakou dobu krmí a každý k tomu používáme něco jiného.Já pokračuji v krmení Jakubovskými krmítky které se mi osvědčili a svou jednoduchostí předčí jiné krmné udělátka.Povedlo se mi během roku nastřádat nějaké prázdné kyblíky od zavináčů a tak jsem objednal dalších dvacet komínků u výrobce pana Smetany.Nemám je ještě zatím všude ale časem to tak bude.Používám také ještě ty moje krmné krabice s uříznutou PET lahví a pár sklenic s prosakovacím víčkem.Rozhodl jsem se letos poprvé zkusit nahradit v několika krmítkách keramzit slámou.
Jen ještě nemám pořádně vyzkoušeno kolik té slámy tam dát.Tady jsou fotky ještě před aplikací do včelstev.
Co myslíte je to málo a nebo hodně? Už jsem naléval do krmítek i druhou várku a zdálo se mi že zůstává dost včel utopených pod hladinou které nestačí utéct při dolévání.Možná tam mám slámy moc a stačilo by jen nějakou kratší nahoru na hladinu.Máte s tím někdo zkušennost?
Tady už krmím osazený letošní roj v proskleném nástavku.No a houby nám teď rostou na stanovišti jedna báseň.Několik kozáků a i první křemenáč.
Houbařská sezona začala a hub je teď v lese spousta.Včera si vyšla žena se synem na chvilku do lesa a přinesly hub plné tašky a košíky.Houby které vyrostou na stanovišti zůstávají na svém místě aby i příští rok nám mohly udělat radost.
Tenhle kozáček se dostal málem pod sekačku.Vyrostl přímo u pěšinky vedle maringotky.
Tady přidávám jednu starší fotku z vnitřku klátu.Teď už se tam díla asi o 30cm víc a včelky sahají až do spodní části prosklených dveří.Týden jsem se na ně už nedíval a tak jen co to tu dopíšu půjdu se na ně mrknout a dát jim další sklenici cukru.
Tahle bouřka minulý týden stála opravdu za to a budila v lidech respekt k přírodním živlům.Nejdřív bylo zataženo a s rudou září od západu jako v pekle a pak totální černota s mraky které se vidí jen zřídka.
Seděli jsme a grilovali u souseda pod přístřeškem.No plavák to byl pořádnej a ustály jsme to.Ani gril neuletěl i když měl už namále.Tak a jde se něco dělat.Pěkný víkend všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 9. srpna 2014 v 9:02 | Reagovat

Ahoj, nehodil by se ti někde hlas? :) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) odkaz na blogu :)

2 fana pytela fana pytela | 22. srpna 2014 v 16:00 | Reagovat

slami neni nikdy dost
neboj a davej spis delsi aby sahala az na dno

3 Luboš Luboš | E-mail | 31. ledna 2018 v 19:05 | Reagovat

Ahoj, taky řeším krmítka. Zakoupil jsem střední trubku se závitem a plastové kyblíky co máš na fotkách. Myslím si, aby se včelky neutopily při dolévání, tak by to mělo být řešeno takto:
do víka se vyvrtá otvor pro plastovou trubku a trubka se protáhne víkem až na dno. Krmení se dolévá přes víko trubkou která se po nalití roztoku uzavře např. korkovou nebo gumovou zátkou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__