Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Krmení 2014

9. srpna 2014 v 8:58 | Míra.P |  Články
Většina z nás už letos nějakou dobu krmí a každý k tomu používáme něco jiného.Já pokračuji v krmení Jakubovskými krmítky které se mi osvědčili a svou jednoduchostí předčí jiné krmné udělátka.Povedlo se mi během roku nastřádat nějaké prázdné kyblíky od zavináčů a tak jsem objednal dalších dvacet komínků u výrobce pana Smetany.Nemám je ještě zatím všude ale časem to tak bude.Používám také ještě ty moje krmné krabice s uříznutou PET lahví a pár sklenic s prosakovacím víčkem.Rozhodl jsem se letos poprvé zkusit nahradit v několika krmítkách keramzit slámou.
Jen ještě nemám pořádně vyzkoušeno kolik té slámy tam dát.Tady jsou fotky ještě před aplikací do včelstev.
Co myslíte je to málo a nebo hodně? Už jsem naléval do krmítek i druhou várku a zdálo se mi že zůstává dost včel utopených pod hladinou které nestačí utéct při dolévání.Možná tam mám slámy moc a stačilo by jen nějakou kratší nahoru na hladinu.Máte s tím někdo zkušennost?
Tady už krmím osazený letošní roj v proskleném nástavku.No a houby nám teď rostou na stanovišti jedna báseň.Několik kozáků a i první křemenáč.
Houbařská sezona začala a hub je teď v lese spousta.Včera si vyšla žena se synem na chvilku do lesa a přinesly hub plné tašky a košíky.Houby které vyrostou na stanovišti zůstávají na svém místě aby i příští rok nám mohly udělat radost.
Tenhle kozáček se dostal málem pod sekačku.Vyrostl přímo u pěšinky vedle maringotky.
Tady přidávám jednu starší fotku z vnitřku klátu.Teď už se tam díla asi o 30cm víc a včelky sahají až do spodní části prosklených dveří.Týden jsem se na ně už nedíval a tak jen co to tu dopíšu půjdu se na ně mrknout a dát jim další sklenici cukru.
Tahle bouřka minulý týden stála opravdu za to a budila v lidech respekt k přírodním živlům.Nejdřív bylo zataženo a s rudou září od západu jako v pekle a pak totální černota s mraky které se vidí jen zřídka.
Seděli jsme a grilovali u souseda pod přístřeškem.No plavák to byl pořádnej a ustály jsme to.Ani gril neuletěl i když měl už namále.Tak a jde se něco dělat.Pěkný víkend všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 9. srpna 2014 v 9:02 | Reagovat

Ahoj, nehodil by se ti někde hlas? :) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) odkaz na blogu :)

2 fana pytela fana pytela | 22. srpna 2014 v 16:00 | Reagovat

slami neni nikdy dost
neboj a davej spis delsi aby sahala az na dno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__