Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Vyvařování rámků

22. září 2013 v 9:24 | Míra.P |  Rámky + Antes rámek
Tak už se našel čas i na zkoušku nového vařáku na vosk.Postavil jsem hrnec na vyvařování i vařák na hospodářské vařiče a pustil se do toho.Do hrnce jsem nalil asi 80l vody a pak čekal nekonečně dlouho než se voda ohřeje.Vařič má výkon 7,5Kw ale je to málo.Rozhodl jsem se do budoucna svařit vlastní rám té stoličky a spárovat do ní dva hořáky najednou.To už by mělo být dobré.Na návštěvě u pana Křapky jsem to viděl také že to používá při vyvařování.
Další udělátko které jsem tam viděl byla naběračka z pánve Wok.Žena už jí chtěla vyřadit a to se mi přesně hodilo a použil jsem jí také.Má širší průměr což je pro nabírání vosku z povrchu hladiny lepší než se zednickou fankou.Pomocí kulatinky jsem do ní vyklepal nalévací zobáček a k rukověti udělal z drátu háček pro zavěšení jako je u té fanky.Je to focené telefonem a tak fotky nejsou moc dobré.
Na videu jednoho slovenského kolegy jsem zase viděl ochranné korýtko z plechu pro nalévání a tak jsem z kusu vlitého plechu ustřihl jednu vlnku a okraje pěkně zaoblil a za falcoval.
Je to zatím prototyp a zřejmě ho ještě trochu zkrátím.Uvidíme jak daleko budou nádoby od sebe.
Jde to opravdu pěkně a výtěžnost je velice dobrá.Jsem rád že jsem vzal tu větší variantu vařáku.Zatím jsem to plnil na do dvou třetin což si myslím stačí.Příště zkusím ty prokladové desky a dva sáčky najednou.Ještě se vás zeptám jak čistíte po skončení sáčky z vařáku? Necháte je povařit v čisté vodě a nebo ho potopíte třeba do horké vody a zatížíte aby vosk vyplaval nahoru a sáček se tak očistil?
Když jsem byl hotov tak jsem ještě potopil do hrnce to mé síto.Druhý den po vychladnutí tam byl už jen malí škraloup vosku.
Tak ještě nechám včelky očistit bedny od zbytků nakapaného medu a je hotovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anton turčáni anton turčáni | E-mail | 22. září 2013 v 12:00 | Reagovat

Nič jednoduchšie a lacnejšie nie je, ako pri dobrom zhotovenom slnečnom tavidle.
Míra inak to máš dobre vymyslené a zhotovené, aj ja som to mal spojené z vyhrievanou odstredivkou, teraz to zvládam pri 70 včelstvách v sln. tavidle.

2 jirka jirka | 24. září 2013 v 10:52 | Reagovat

Ahoj Míro,
kde je napsáno, že sáček musí být po skončení práce čistý? Ale nejlepší je ho mít v nádobě s vodou, zatížený a vosk vyplave. U nás se vyvařuje v elektrokotli (80l), vyřezané voští, které je vloženo ne do sáčku, ale do bílého plastového pytle (např. od obilí). Je to levný, pevný obal, který po zatížení propustí vosk na hladinu (vosk se nikam nepřelévá, pouze se nechá zthunout do koláče - polotovaru) a zbylý odpad se z něj dá dobře vysypat. Jinak plně souhlasím s přítelem Turčánim, co se stihne v tavidle je nejjednodušší a nejlevnější...jirka

3 Míra.P Míra.P | E-mail | Web | 24. září 2013 v 20:27 | Reagovat

Já vím že sluníčko to zvládne taky ale takhle je vyvařeno rychle velké množství najednou.Prostě se toho zbaví člověk rychle když mu zavíječ šlape na paty.Letos to byl celkem "plyn"-likvidovat rychle cement abych měl souše pro včelstva,pak začít krmit a to už si zaviječ začínal pěkně pochutnávat na vyřazených souších.To vše za nepěkného počasí a s armádou vos kolem."Uf"-je to za mnou a jedu si zase standartní rychlostí. ;-)
Ano sáček při dalším vaření potopím pod vroucí hladinu.
Díky za reakce.
Míra

4 Václav Voříšek Václav Voříšek | E-mail | 27. prosince 2013 v 11:02 | Reagovat

Já používám a osvědčilo se mě parní tavidlo podle př.Pernici. Papiňák propojený hadicí k plechové bedýnce zaizolované na 11 rámků a funguje to dobře. Sluneční tavidlo je dobré, ale výtěžnost vosku malá.Vašek :-)

5 Pavel Pavel | E-mail | 25. ledna 2014 v 20:30 | Reagovat

Zdravím , také jsem zkoušel vyvařovat způsobem jako Míra - tj. stlačit košilky pod vřící vodu a pak sebrat vosk . Sestrojil jsem do 100l hrnce od Berglandu s poklicí plechový válec asi ve třetině předělený děrovaným plechem . No a nakonec to dělám obráceně . Do hrnce dám pár litrů vody a na vložku souše - podkládám je ještě vyvařovacím pytlíkem . Vosk odteče do vařící vody a košilky vyklepnu , dám zpátky tkaninu a další souše . Celý to pak nechám zchladnout a vosk přečistím . Jen je potřeba větší výkon hořáku - místo kamen používám průmyslovou MEVU . Celé zařízení stálo i s hořákem do 3000,-Kč a účinost je vysoká . V hrnci na kamnech pak vyvařuju a čistím rámky ( bez vyřezaného díla )
  Přeji hezký zbytek zimy   Pavel

ps: docela bych bral i ten velký hrnec ale nevím kde ho sehnat :-(

6 Míra.P Míra.P | E-mail | 26. ledna 2014 v 7:54 | Reagovat

Ahoj Pavle.
Takže máš vlastně parní tavidlo za hodně rozdílnou cenu než se prodávají.Taky dobrej nápad proč ne.A to síto si svařoval-nebo z čeho je a na kolik to vyjde? Nebo ti to někdo dělal?
S tím hrncem to je špatný.Já ho koupil na aukru a od tý doby jsem tam podobnej neviděl.Je tam asi jeden ale tuším za tři litry a ne od toho člověka co jsem to kupoval já.Byl ve slevě pro údajné lehké poškození.Skoro nic tam nebylo jen pár škrábanečků na dně.
Nemáš třeba pár fotek rád bych se mrknul.
Míra.P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__