Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Setkání s panem Josefem Křapkou.

16. srpna 2012 v 9:47 | Míra.P |  Články
V pondělí jsem měl naplánovanou cestu na zámek Valeč.Tak si říkám kousek odtud je i Bečov a tak bych se možná mohl setkat s panem Křapkou kterého znám virtuálně celkem dobře z Včelařského fóra.Napsal jsem mu tedy a požádal ho jestli by na mě měl chvilku času a mohli jsme si po včelařsku podebatit.Odpověď byla kladná jen s tím rozdílem že Bečov není ten správný ale je to ten další kousek pod Mostem.Nevadí zajedu si 60km ale bude to stát za to.A stálo!
Jen co jsme se seznámili a podali si ruce tak jsme zamířili do garáže a suterenu domu kde mi pan Křapka ukázal své udělátka jako upravený vařák na elektriku,rozvařovací vanu pod kterou jsou dva výsuvné hospodářské vařiče Zeus pro rychlejší ohřev vody,no a pak i medárnu s pastovacím zařízením,odvíčkovacím stolem vlastní výroby a speciálním ohřívačem medu.Mrkající
Pak jsme šli na na zahradu ke včelkám kde následovala ukázka zvedacího zařízení v praxi a mrkli jsme se i na nově testované desky Formidolu 80 ve včelkách,záznamy o spadu VD a debatili o léčení.Nasával jsem do sebe všechny informace a snažil se zapamatovat si co nejvíc.
Úly má umístěny pod stromy pěkně stíněné a vůbec včelkám nevadí že musí trochu manévrovat mezi větvemi.Cestu si prostě najdou.Seděli jsme pak na zahradě u kafíčka s jablkovým koláčem (byl moc dobrý) a probírali všechno možné.Včelky nám do toho krásně bzučely a atmosféra setkání byla prostě dokonalá.Během diskuse probíhaly další ukázky různých pomůcek a vybavení.
Tady jsem si vyfotil plemenáče u kterých pan Křapka nahradil styrodurová dna za dna dřevěná s varoa podložkou.
Zde je na fotce ono dno se sítem z polynetu.
Zde je přikrmování malého rojíku který jak jsme zjistili se zdárně rozvíjí.
Zde je plemenáč ještě s původním dnem a třemi nástavky.Plemenáče takto vyrobené s odnímatelným dnem se dají na sebe stavět jako malé nástavky a rozšiřovat oddělek pomalu jak je třeba.
I zde je to dobře vidět.Tohle byla tuším původně využívaná sádka pro chov matek.
Ještě mě zaujal rozpěrák udělaný z hodně tvrdé špachtle-škrabky.Nikdy jsem takhle tvrdou špachtly neviděl se kterou se dají i vytahovat hřebíčky.

Ani nevím kolik hodin jsme spolu strávili ale čas letěl a já se musel vydat na cestu zpět k domovu.Takovéto setkání se zkušeným včelařem je k nezaplacení a člověk pochytí více zkušenností než dlouhým sezením nak knihami a nebo u internetu.
Panu Křapkovi patří veliký dík jak za vřelé přijetí tak i za ty všechny rady a životní zkušennosti.
No a cestou přes Žatec mi nedalo vyfotit si i chmelnice u cesty.Je to krása a člověk cítí ten výsledný produkt na patře.

Jen u obce Počerady se mi nabídl nevalný pohled na místní elektrárnu.No co se dá dělat i to sem do tohoto kraje patří.

Takže pokud máte možnost a chcete se něco dozvědět neváhejte a navštivte ve svém okolí zkušenou,dobrou včelařskou duši a uvidíte co kolik cenného se dozvíte během pár hodin.
Přátelským setkáním ZDAR!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Franta Franta | 22. března 2013 v 22:53 | Reagovat

Pokud se nemýlím je to špachtle malířská. Úprava na ní je jen nepatrná pokud vúbec. Tento nástroj stojí okolo 1.-EUR a dokonce má v dolní části vybrání, které slouží jako otevírák na pivo. Rozhodně je lacinější, univerzálnější a užitečnější než rozpěrák. Ovšem proti gustu není dišputát.

2 Standa Vorel Standa Vorel | E-mail | 23. ledna 2015 v 11:50 | Reagovat

Tak tuhle špachtli jsem si v létě taky koupil a můžu jen vřele doporučit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__