Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Konec sezony,krmení a první léčení.

14. srpna 2012 v 19:58 | Míra.P |  Fumigace
Tak sezona je za námi a nastal čas krmení a prvního léčení pomocí kyseliny mravenčí.
Nakrmeno mám již z poloviny a v této pauze se pouštím do léčení pomocí odparných desek a bohužel (možná i bohu dík) různých podomácku zhotovených odpařovačů.Výrobce kterého všichni známe byl v tomto roce "zaskočen" zájmem včelařů léčit pomocí odparných desek a jak jsme se dozvěděli nestačil vyrábět.Což o to stát se to může ale jak dál??????? Spoléhat se ale příště na kohokoli z vedení již nebudu!Když pak okresní veterinář pokrčí rameny a řekne tak dáme jenom někomu a ještě ne vše co je potřebné pak nezbývá než se
spolehnout na vynalézavost šikovných lidí a i tu svou.To že léčiva bude málo jsme se dozvěděli opět až na poslední chvíli jako vše ostatní.
Naštěstí je tu Včelařské fórum kde se gramotní lidé pomocí moderní techniky domlouvají rychleji nežli pánové z Krajského výboru poštou a večerními telefonáty.
Objednal jsem si tedy 10l kyseliny mravenčí a začal vybírat mezi jednotlivými alternativami její aplikace.Měl jsem truchu strach dát onu houbičku na rámky jen tak na ostro a napustit jí 40ml kyseliny o síle 65% a tal jsem zkusil jí dát do zipsáčku s jedním větším otvorem.Je to zhruba 3x3cm možná i 4x4cm vyříznutá díra podle oka.Houbička je přeložená na půl.Po aplikaci jsem nepozoroval žádné větší rozrušení včelstva a tak jsem zkusil i tu houbičku "na ostro" jak se říká a také vše v pořádku.Takže chybějící odparné desky jsem pro zatím nahradil tímto způsobem odpařování.
Do obou klátů jsem zavěsil Nasenhajdry a za sklem mohu pozorovat chování včel.Dal jsem do nich ten větší knot a ani tady nenastalo nějaké rozrušení včelstva.

Pohled na česna zhruba po hodině.Je tam klid.
Tohle je fotka podložky nejvíce zasaženého včelstva po 48 hodinách.Odhadem kolem 100ks VD.U 70% včelstev se spad pohybuje od 0 do 25ks VD.Někde je pak 35-40ks.Dál se chystám použít pár desek MG a florexu v zipsáčku s ustřiženými rohy v ochranném sítu.
Tady je fotka ležanu při krmení.Rozhodl jsem se ponechat včelstvu vrchní nízký medníkový nástavek i na zimu.Je tam spousta včel i plodu a kdybych je nutil stěsnat se do spodního plodiště a začal je do toho ještě ládovat cukrem tak by se mohla opakovat situace kdy se mi asi před dvěma nebo třemi léty vyrojilo včelstvo 23.8 právě v době krmení.
Nakonec takovouhle podobu by mohl mít ležan i v příští sezoně pokud bude lepší nežli ta letošní.

No a mám tu ještě fotečku "jak vytáčí alergik"Usmívající se i v maringotce bez kloboučku ani ránu.Je to ale hrdina a místo toho aby to vzdal jezdí na vakcíny a doufá že to bude zase vše v pořádku jako dřív.
Závěrem bych "poděkoval" funkcionářům za nás "všechny" na které se nějaký ten Formidol dostal a hbitým výrobcům.
Jen tak dál přátelé!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Josef2 Josef2 | 15. srpna 2012 v 0:51 | Reagovat

Míro, múžeš prosím trochu rozvést, co to je za houbičky? Kde jsi je sehnal a dát nějakou foto kam je v úlu umisťuješ?
Jak dlouho je tam necháváš? To je myslím aktuální. Díky

2 Míra.P Míra.P | E-mail | 15. srpna 2012 v 7:47 | Reagovat

No jedná se o tyhle obyčejné houbové utěrky-http://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/houbova-uterka-betty-18-x-16-cm-3-ks
Zkusím dnes ještě něco nafotit.
Mám je položené nahoře na nástavku kde krmím.Nechtěl jsem je dávat přesně nad plod ale někde i ten plod v horním nástavku je.
Zakryto fólií a to je vše.No dám si kafíčko a pak ještě musím zajet do města.Dopoledne ale budu vyndavat formidolové desky z regulačního obalu a tak něco vyfotím.
Ahoj Míra

3 Jan Matoušek Jan Matoušek | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 18:42 | Reagovat

Ahoj, ok KM se mi líbil tento článek: http://www.psnv.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=179:odparovace-kyseliny-mravenci-pri-tlumeni-varroozy-vcel&catid=35:vms&Itemid=57 úplně dole je pak popisován systém s houbičkou i s dávkováním.

4 Kamil Kamil | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 17:03 | Reagovat

houbičky jsem používal loni, letos jsem upgradoval na http://vinarskepotreby.cz/e-shop/kategorie/details/379/19/filtracni-desky/filtracni-desky-20x20-s-100-n-hobrafilt čistá celulóza ideální rozměr pro 60 ml 65% KM. K sehnání ve vinařských potřebách např. zde http://vinarskepotreby.cz/e-shop/kategorie/details/379/19/filtracni-desky/filtracni-desky-20x20-s-100-n-hobrafilt
můžu jen doporučit, sám jsem dostal tip a jsem spokojen

6 Kamil Kamil | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 17:08 | Reagovat

[5]:TOTO POUŽÍVÁME MY, čistá celulóza slušná cena, opakovaně použitelné a odzkoušené, houbičky jsem měl loni,ale manželka mi je přes zimu znárodnila na nádobí, tyhle desky snad vydrží

7 Václav Václav | E-mail | 2. března 2013 v 23:38 | Reagovat

Kde se dá objednat kyselina mravenčí, také bych vzal 10 litrů. Musím teď na jaře poprvé aplikovat KM a nemám na to nic. Nechci se zabývat formidolovými deskami a fumigací. Po podzimním ošetření mám 8 roztočů na včelstvo.KM je, jak se dočítám účinější. Soused ode mě 100metrů přišel na podzim o všech 46 včelstev.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__