Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Sekání krup

11. dubna 2010 v 17:57
Tak konečně mám klid a mohu sem přidat zase nějaký článek.Dnešní nedělní probuzení byl šok! Na budíku bylo asi 6,30 a já se zvedal z postele.Jdu se podívat na balkon jak je venku.Mokrá cesta a chodník naznačovali že asi trošku sprchlo.Jdu tedy do kuchyně postavit si na kafčo a kouknu na auta na parkovišti.Nechce se mi ani věřit svým očím když vidím že mají střechy a kapoty poprášené sněhem! Kouknu tedy na teploměr a ten ukazuje +1 stupeň.Nálada rázem klesá pod nulu a v hloubi duše mrzne.Za chvilku se ještě spustilo pěkné sněžení a i trávník už se bělá.Takže dneska to bude asi v háji a neudělám zase nic.Sedám tedy k počítači a piji ranní kávu.Po deváté jdu pomoct kamarádovi něco přestěhovat a to už se kolem oběda počasí docela probírá a svítá naděje na nějakou činnost.Dáme si tedy oběd a jedeme ke včelkám.Pokračuji na stavbě klátu a pak mě napadne vzít sekačku a pustit se do té staré trávy.Sekačka se po zimně nechce pořádně rozvrčet ale nakonec asi na pátý pokus už běží souvisle a jdu na to.Vysekávám plochy které jsem v loni nechal ladem a ne obloze se střídají mračna se sluncem.Občas se to i u včel rozjede a létají do studánky pro vodu a kontrolují mě co to tam dělám.
Vtom se zatáhlo a spustili se kroupy!Jak je na fotkách vidět bylo jich dost.Zprvu jsem tomu nějak nevěnoval pozornost a říkal si že to přejde ale když mi pak začínali ty potvůrky masírovat mojí holou hlavu pořádně tak jsem se běžel schovat.Žena se schovala s foťákem u včelína pod střechu a fotila.
neděle
No kdyby to byl ledek tak jsme měli krásně pohnojený trávník.
neděle
Martínek s maminou se snažili roztopit ohniště a opéct špekáčky.
neděle
Tady už se běžel schovat k nám pod střechu.Ohniště čoudilo a moc to na opejkačku nevypadalo.
neděle
No ale synkovi se v čoudu líbilo a připadal si jako indiánský bojovník se špíchály v ruce.
neděle
Nakonec se počasí umoudřilo a buřtíky byly super!V autě to ale smrdělo kouřem jak jsme všichni byli navonění od ohně a po příjezdu domů šlo všechno oblečení do pračky a mi pod sprchu.
neděle
Ráno bych si ale nebyl ani pomyslil že nakonec stihnu dnes udělat takový kus práce a tak i přes bolest prsních svalů a zad jsem rád že to mám udělané.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 A.turčáni A.turčáni | E-mail | 11. dubna 2010 v 19:54 | Reagovat

Ja som to s manželkou zažil včera okolo 9,00 hod. SELČ, ale z okna kuchyne. Najskôr z jedného veľkého mračna, okolo bolo vidieť modrú oblohu, sa spustil dáždik, ale vzápätí kolmo padal ľadovec. Na zelenej pažiti to bolo dobre vidieť, čo bolo zvláštne od zeme sa sa ľadovec odrážal  až do výšky 15-20 cm, ako od gumennej podložky a to všetko v n.v.235 m. No ako to rýchlo prišlo, tak rýchle sa to aj stratilo. Viac už nepršalo, nakoniec sa teplota na včelnici vyšplhala na 13°C a včela bohato prinášali peľ a vodu. tento pekný pohľad ukončil pomerne skoro studený vietor. Dnes to ešte horšie.

2 Lucka Lucka | Web | 11. dubna 2010 v 20:12 | Reagovat

Dnes v 6.30 jsem se nacházela v autě mezi Prahou a Slaným, neb mě rodina vyslala pro psa a morče. Řeknu ti, to byl teda nářez! Chumelenice jak v lednu! A já blb nechala zimní bundu doma, protože nebudu přece v dubnu za blázna! (No - s tou sekačkou jsi to taky pěkně korunoval...) :-?  :-x :-D
A ty vaše kroupy k nám doputovaly kolem 17. hodiny.

3 Míra.P Míra.P | E-mail | Web | 12. dubna 2010 v 17:44 | Reagovat

No je to blázinec!
Dnešní chumelenice ta neměla chybu.Teď když kvetou kočičky tak včelky sedí doma a mastí karty. :-) Snad už to bude tenhle týden naposled a pak už jen teplo a slunečno. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__