Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Neděle-loupání kůlů na plot

20. dubna 2010 v 17:30 | Míra.P |  Články
Sobota i neděle se povedla a stihl jsem udělat zase kus práce.Samozřejmě že se našel čas i na radovánky,grilování a posezení s kamarády u sklenice piva pěkně venku.V neděli jsme "zachránili" z lesa jeden smrk ze kterého potřebuji udělat kůly na oplocení záhonu na kterém bude hrách a kukuřice.Srky k nám chodí skoro už i na kafe a tak ty svoje výpěstky musíme před nimi chránit.Když jsem dřevo odnosili na ramenou z lesa na stanoviště tak do mě spadla jedna jedenáctka jako malina.No a pak přišlo na řadu loupání.Teď mají smrky hodně mizí a tak to šlo celkem dobře jenže v poloze na kterou už nejsem zvyklej se z loupání kuláčů stalo i loupání v zádech.
loupačka
Sluníčko hřálo a tak ze mě teklo jako z "vola".Dal jsem si pauzu a pustil se do druhé vychlazené jedenáctky.
loupačka
V tom přišla záchrana a náš Martin se pustil s vervou do loupání sám.Soustředěně a důležitě se u toho tvářil a loupání se mu i dařilo.Akorát ty suky jsem mu musel odseknout já sám.
loupačka
Pak začal špačkovat že ho bolí v kříži a že už loupat nebude.Tak jsem to dodělal a kůly teď necháme před napuštěním uschnout.
loupačka
V sobotu byl u nás svoz nebezpečného odpadu a já tam objevil čtvercovou stoličku s nohami z jeklu.Tak jsem jí vzal,obrousil a natřel.Našrouboval novou deska a stojan po oddělek je hotový.Bohužel mojí ženu asi zajímal spíš můj zadek a tak podstavec není tolik vidět.
podstavec
Začínají také kvést různé květiny a dnes už jsem viděl i několik prvních pampelišek.Řepka na polích je tak asi 25cm vysoká a do rozkvětu asi zbývá ještě dost času.Začínají kvést broskve a zlatý déšť.Třešně mají také ještě času dost.
kvetou
V pátek jsem přivezl zapojené čidla s relátkem ale budu muset ještě upravit délku jednoho vodiče.Takže jakmile bude čas tak se pustím do kompletace ometače.Baterii 72Ah jsem objednal včera a tak zítra by mohla přijít.Budu s ní napájet veškerá zařízení a i světlo tak jsem vzal raději tuhle silnější ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 20. dubna 2010 v 19:51 | Reagovat

Proti srnkám se mi nejlépe osvědčilo pletivo oborovka (jak taky jinak). Jsou to potvory vychytralé. A zrovna když se v zimě pustily do našich neoplocených tůjí (to už ignorovaly i ten nátěr proti zvěři), radil Přemek Podlaha dát tam vlasy nebo zpocený hadry. Tak jsem obrala bráchu po šichtě o několik číšnických ponožek a nacpala je do těch tůjí. A zdá se, že to zabralo. :-D

2 Míra.P Míra.P | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 18:01 | Reagovat

Tak to měly ty ponožky asi pěknou sílu. :-D No vlasy měl v sadu v silonkách pověšené i jeden soused a fungovalo to asi.Oborovku mám kolem malino ostružiny a je to v pořádku.

3 PetrM PetrM | Web | 22. dubna 2010 v 16:31 | Reagovat

Vlasy v silonkách používá můj děda a taky si libuje, že je klid. Jen to divně vypadá a dcerka se ptala, co to tam tak divně visí.

4 Gisela_Janssen Gisela_Janssen | E-mail | 6. července 2018 v 10:46 | Reagovat

Klikněte na „Objednat“ a vyplňte formulář. Po vyplnění formuláře budete kontaktování pro potvrzení vaší objednávky a po tomto potvrzení vám bude produkt doručen na vaši adresu. Doručení je garantováno. Dynamite kde koupit obdržíte do 2-3 dnů. <a href=https://rybydynamit.com/#6>https://rybydynamit.com/#6</a>  Tato vůně bude výrazně sladší díky Liquidu, ale rybí zde bude cítit také. Větší pelety podrží na místě větší ryby. 3. Vysloveně zimní směs se širokým využitím. Plotice, podoustve i ostroretky a cejni se o ni zajímají velmi intenzivně bez valného ohledu na teplotu vody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__