Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Klát díl.5

14. dubna 2010 v 18:42 | Míra.P |  Úly
Dneska odpoledne po práci se mi povedlo zasklít dveře a osadit je na klát.Počasí stojí pořád za prd a včelky pokud nesvítilo sluníčko lítaly jen opatrně.Když je ale pošimralo paprsky tak to hučelo kolem docela slušně.Takže horní dveře jsou na dva panty.Zavřené je drží jeden velký obrtlík a petlice se zámkem.Dole jsou ty menší dvířka pro krmení a ty jsou na jednom pantu také vlevo a vpravo je obrtlík.Pověsil jsem dovnitř tři rámky na zkoušku a zatím jsem je tam nechal.Na tyhle dveře přijdou zřejmě ještě jedny menší plechové a ty budou mít na sobě nalepený 2cm silný polystyren který po jejich zavření zapadne do prohlubně ke sklu.
klát
Žena s Martínkem se chtěli také vyfotit u našeho klátu.Jsem rád že jsem stihl dnes alespoň tohle udělat a můžu pokračovat dál.
klát
Včera k večeru jsem byl tady u nás u kolegy od kterého jsem potřeboval poradit s tou dotací na medomet.V sobotu slavil kulatiny a dostal darem od rodiny klát který mu nechali dělat u nějakého řezbáře.Má ho postavený kousek za plotem aby byl dobře vidět ze silnice.Tam odtud jsem si ho také v neděli všiml.Klobouk má ze dvou částí a je přístupný horem.
klát

klátTady je už bez klobouku.V zadní části je zářez který slouží na vsunutí podložky na měl.
klát

klát
klátDetail klobouku.Tady je ten zářez vidět lépe.
klát
No a konečně pohled do jeho útrob.Tuším že kolega má rámky 37x30 a na ně je to i dělané.Sice se tam vejde podle mě tak šest rámků ale to nevadí protože ten klát má plnit funkci estetickou a né komerční.Bude z něj mít alespoň min. jeden roj ročně a to je myslím také dobře.
Obdivuji lidi kteří dovedou vyřezat do dřeva něco takového a krásného.Možná to někomu z vás čtenářů pomůže při rozhodování a pustí se také do stavby nějakého klátu.
AŤ SE DAŘÍ!
klát
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Qk Qk | 14. března 2013 v 22:43 | Reagovat

Trpaslik je uchvatnej - jen si nedovedu predstavit, jak se v nem bude vcelarit - to vypada, ze je prostor vyssi nez ramky a tudiz vcely budou syavet divocinu ze spodu ramku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__