Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Pylochyty-díl druhý.

8. listopadu 2009 v 16:56 | Míra.P |  Pyl


Dnes jsem zase pokročil s výrobou pylochytů.Minulý týden jsem sehnal včelařské pletivo i mřížky a tak se zdálo že už mám všechno.Bohužel.Chybějí mi slabé laťky abych to mohl dodělat.

Takže vystřihl jsem potřebný rozměr pletiva a pomocí ruční sponkovačky ho nasponkoval na rám.Pak přišla na řadu zadní rozpěrná laťka a pak ty dvě boční.Pletivo je parádní a dobře se s ním dělá jen ta cena skoro 300kč za metr je "masakr".Takže pořádně měřím a přemejšlím než začnu stříhat aby nebyl velký odpad.Pak přišly na řadu mřížky.

Tady je pohled zezadu po otevření dvířek.Mohl jsem to ještě snížit.Nad šuplíkem je zbytečně místo.

Mřížku jsem zkusil přichytit sponkou do plastu a ten vydržel.Pak jsem ale přišel na to že se dá krásně trefit sponkou do direk a začal jsem to tak dělat.Nasponkoval jsem dvě vedle sebe a nastal další problém.Jak zamezit prohýbání mřížek vedle sebe aby pak včely náhodou nelezly tudy.Zkusil jsem to tedy zalít vteřinovkou a vypadá to že je vyhráno.Drží to dobře.Nakonec jsem přidal i třetí mřížku ale to už na obrázku není.Před ně ještě přijde jemná kovová tkanina ale pro její přichycení mi chybějí laťky takže zase až příště.Do té tkaniny pak vystřihnu dva otvory a do nich přijdou plastové trubičky kudy budou z úlu odcházet trubci.Uchycení bude pomocí silikonu.

Zůstává ale otázka jaký průměr by ony trubičky měly mít.Napadlo mě použít ty z plastového matečníku ale mají průměr jen 7mm a to se mi zdá málo.Myslím si že lepší by byl jeden centimetr.

Poradíte mi někdo?

Tady jsem pro lepší představu jaká je mezera mezi pletivem a mřížkou vložil vteřinovku.

Detail uchycení sponkami.Spára je zalitá lepidlem.

Z tohohle matečníku bych nejraději použil tu průhlednou část pro ten odchod trubců.

Takže až tyhle tři pylochyty dodělám tak si vezmu jedno nové dno a pustím se do toho předního česnového pylochytu.Rámečků už mám až po krk ale ještě to bohužel nestačí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Používáte mateří mřížku?

ano 61.4% (167)
ne 25.4% (69)
občas 13.2% (36)

Komentáře

1 sombreroja sombreroja | E-mail | 14. listopadu 2009 v 17:19 | Reagovat

Ahoj, máš to pekné. Určite to bude dobre slúžiť. Jediný problém (ak sa to dá nazvať problémom) je prisponkovaná samotná preľochytová mriežka. V priebehu roka ak budeš chcieť z nejakého dôvodu ju dať dole, budeš musieť vyberať s celým "mechanizmom" a to pôjde len so zbíjačkou  ;-) Bude do prilepené propolisom jak o život. Ja to mám pripevnené malými šróbikmi. Celú konštrukciu vyberám iba na jar, vyčistím komplet dno a v priebehu roka snímam len tú mriežku. Prajem všetko dobré.  
p.s.: na slovenskej včel. stránke som zrušil xpass konto, keby niečo, hľadaj ma pod sombreroja...

2 Míra.P Míra.P | 15. listopadu 2009 v 6:47 | Reagovat

To máš pravdu.Já od začátku ale počítám s tím že to vyndám celé z toho dna.Dám jim mezitím jiné čisté a tohle pak v klidu vyčistím taky.Pokud budu dělat další pylochyt tak už ho udělám asi zase trošku jinak.Ty mřížky bych vsouval mezi laťky abych je nemusel takhle sponkovat a slepovat. :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__