Aktuální nabídka medů.(Offer Honig)

Květový- třešeň, trnka, javor (Blütenhonig-Kirsche, Schlehe, Ahorn)
Lesní- medovicový (Waldhonig)
Pastovaný- šlehaný (Schlagsahne Honig)-letos není
Cena 130Kč/kg (Preis 5€/kg) Kontakt-+420 604 844 064 email-pupek73@seznam.cz

Posíláme i poštou.

Aktuální počasí na Přimdě-ZDE většinou na h....! Nově spuštěné stránky o Jakubovském včelařském krmítku najdete ZDE!

Klát díl.2

30. listopadu 2009 v 6:17 | Míra.P |  Úly

V sobotu ráno kolem půl šesté jsem sednul do auta a jel k našim něco dělat.Byla ještě tma a tak jsem se v kolně pustil do výroby odkládacího stojánku pro rámky Langstrothu.Je to na stejném principu jako ten pro 39x24 na který se tu můžete v některém starším příspěvku podívat.Pak se rozednilo a protože přestalo i pršet a vypadalo to že počasí mi bude přát tak jsem se pustil do dlabání klátu.Nakreslil jsem otvor o něco menší a pustil se do vyřezávání motorovkou.Nechal jsem ho prozatím na stojato protože ve dvou by jsme ho ze země nezvedli.Práce je to to ukrutná ale nemít tu pilu a dělat to postaru jen nějakou tou motyčkou tak bych tam asi nechal duši.

Po nařezání na asi 20cm dlouhé obdelníky jsem to začal sekerou vylamovat.To už se začalo dařit a dělala se pěkná díra.Co šlo tak jsem bral sekerou a pilou a zbytek dlátem.

Dělal jsem na tom s přestávkou na oběd až do půl třetí odpoledne ale je to hotové.Vydlabal jsem otvor 100x40x35cm začistil ho a prořízl pilou díru na česno.Takže nejhorší práci mám za sebou a příště začnu dělat rám a dveře s uteplením.Rámečky budou s atypickým rozměrem ale to nevadí.Zřejmě budou jen dvě patra nad sebou s rámky asi tak 35x35 ale to ještě není jisté.

Před obědem kdy nám trošku stávkovala pila (došel benzín a po nalití nechce teplá chytit) jsem zajel k tomu kamarádovi a sehnal od něj dva ventilátorové motůrky ze škodovek.Jsou oba stejné a fungujou dobře.Očistil jsem je a z úchytů vyrazil nabodované šrouby.Takže mají teď každý tři držáky s dírou asi 7mm.Čekám už jen na ty kartáče abych mohl pokračovat dál.

V neděli jsme jeli ráno na stanoviště kde sluníčko hřálo jako na jaře.Žena pohrabala zbytek listí a já se snažil spočítat kolik a jakých rámků budu ještě potřebovat a mezistěn taky.

Myslíte si že se mi to povedlo? Ani náhodou! Některé úly budu měnit za nové které mám připravené a různé další machinace.Mám nějaké přibližné číslo ale jaro mi ukáže co bude všechno třeba.Říkám si radši mít a nepotřebovat než běhat a shánět na poslední chvíli jako letos.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | 19. dubna 2011 v 19:42 | Reagovat

Prosím tě mohl by jsi my napsat jaký
měly ty oba kláty průměr protože jsem se rozhodl že bych si kdyš tak udělak klát taky ale nevím jak velký mám shánět špalek??? :-?

2 Míra.P Míra.P | E-mail | Web | 20. dubna 2011 v 7:01 | Reagovat

No Davide tak ten první má nahoře na čepu tuším 65cm a tenhle druhej ještě víc.Kolik přesně to nevím ale je to hodně.Když bude mít uprostřed 80-90cm tak to máš super špalek a půjde to udělat hravě.
Chce to fakt pořádnýho macka a ty se špatně shánějí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__